Agonija Fenera se nastavlja, Ti ukrao bod

Turska 17. dec. 201819:58 > 20:06
Chris McGrath Getty Images Sport

U poslednjem meču 16. kola turske Superlige Fenerbahče ni u četvrtom vezanom prvenstvenom meču nije uspeo da dođe do pobede, pošto je na svom terenu odigrao samo 2:2 sa Erzurumom.

Domaćinu nije bilo dovoljno ni vođstvo od 2:0, koje su mu doneli Aju u 18. i Martin Škrtel četvrtim golom u sezoni u 27. minutu. Sa tim rezultatom favorit je otišao na odmor, ali u drugom poluvremenu sasvim druga slika, ona na koju su se navijači Fenerbahčea gotovo navikli ove sezone. Prvo je već u 48. minutu Emrah Basan smanjio na 2:1. Nekako je Fener i pored bolje igre gostiju, držao vođstvo i delovalo je da će na kraju ipak uzeti važna tri boda, ali je nemački rezervista Lenart Ti u drugom minutu nadoknade šokirao Sukru Saračoglu i izbio dva boda domaćinu.

Obe ekipe ostaju poravnate u zoni ispadanja sa po 15 bodova. Erzurum je 16. a Fenerbahče 17. dok 15. Ahisar, prvi iznad zone ispadanja beži bod.