Iznenađujući remi Bešiktaša, Ljajić asistent

Turska 25. jan. 201920:38 > 20:41
Dušan Mihajlović

U prvom meču 19. kola turske Superlige Bešiktaš i Erzurum odigrali su bez pobednika 1:1.

Posle pobede na startu drugog dela prvenstva očekivalo se da Bešiktaš ostvari novu pobedu protiv tima koji se bori za opstanak, ali gosti su odigrali fantastičan meč u kome je briljirao golman reprezentacije Bosne i Hercegovine Ibrahim Šehić i zasluženo njegov tim nosi bod kući.

Bešiktaš je na svaki način bio bolji u prvom poluvremenu. Kvarežma i Ljajić su pokušavali da razigraju Buraka Jilmaza ali vetaran i ovoga puta nije uspeo da postigne gol.

U drugom poluvremenu prvi gol postigli su gosti na potpuno neočekivan način. Posle nekoliko polušansi pravi karambol u šesnaestercu domaćih završio se autogolom Dorukana Tokuza koga je „napucao“ defanzivac domaćin Nedžip Ujsal. Igrao se 69. minut.

Tokuz koji je otkrovenje ove sezone u Bešiktašu i koji je prošle nedelje postigao prvi gol za crno – bele vrlo brzo je popravio svoju grešku posle maestralnog dodavanja Adema Ljajića i četvrte asistemcije u sezoni glavom je poslao loptu u mrežu gostiju.

Pritiskali su domaći sa svih strana do kraja meča, Šehić je apsolutno sve branio, a posle crvenog kartona koji je u 87. minutu dobio Rikardo Kvarežma bilo je jasno da promene rezultata neće biti.

Kvarežmi je ovo možda bila poslednja utakmica jer se sve glasnije najavljuje njegov povratak u Porto.