Prvi gol Jevtovića u Turskoj, Konja ispred Bešiktaša

Turska 27. jan 201916:28 > 18:58
FK Partizan

Fudbaleri Konje pobedili su Antaliju na svom terenu 2:0 u meču 19. kola prvenstva Turske, a prvi gol u dresu domaćeg kluba postigao je Marko Jevtović.

Nekadašnji vezni igrač Partizana je u 10. minutu načeo mrežu Antalije pogotkom sa 25 metara. Srbin je imao i malo sreće jer je lopta na putu do gola zakačila jednog fudbalera gostujućeg tima i završila iza leđa Ruda Bofina.

Konačan rezultat postavio je Slovenac Nejc Skubič u 56. minutu za treći trijumf Konje u poslednje četiri utakmice, uz jedan remi, za sjajno četvrto emsto na tabeli sa 7 bodova manje od lideta Bašakšehira.

Antalija je posle dva uzastopna nerešena rezultata zabeležila drugi neuspeh u minula četiri meča i sa 28 bodova osma je na tabeli.

Rizespor je protiv Akhisara posle preokreta zabeležio izuzetno važan trijumf u borbi za opstanak – 3:1.

Gosti su poveli golom internacionalca iz Bosne i Hercegovine Edina Cocalića u 15. minutu, ali je isti igrač pet minuta kasnije zbog neopreznog starta dobio direktan crveni karton i učinio veliku uslugu Rizeu.

Domaći su izjednačili u 70. minutu, a strelac je bio rezervista, Hrvat Dario Melnjak. U sledećem napadu vedar Murići je preokrenuo na 2:1, a u 82. minutu tri boda Rizeu obezbedio je Prejuse Nakulma.

Rize je posle druge uzastopne pobede prvi iznad opasna zone sa 18 bodova, dok Akhisar sa bodom manje deli poslednju poziciju sa Erzurumom i Fenerbahčeom.

U poslednjoj nedeljnoj utakmici 19. kola Sivasport i Trabzon su podelili bodove – 1:1. Domaći su poveli u 73. minutu golom Konea, a dva minuta kasnije izjednačio je Parmak.

Pogledajte REZULTATETABELU turske Superlige.