Šestica Bešiktaša, Ljajić sjajan, debi iz snova Kagave

Turska 3. feb 201919:20 > 19:22
Maddie Meyer/Getty Images

Fudbaleri Bešiktaša ubedljivo su savladali Antaliju na gostovanju u jednom od derbijua 20. kola turske Superlige rezultatom 6:2.

Orlovi su pitanje pobednika rešili već u prvom poluvremenu, kad su stekli tri gola prednosti (3:0).

Seriju pogodaka otvorio je srpski reprezentativac Adem Ljajić u 35. minutu iz penala, i to tek iz drugog puta. Prvi, koji je Ljajić promašio, ponovljen je zato što je odbijenu loptu vratio u mrežu igrač Bešiktaša koji je pre vremena ušao u kazneni prostor.

Drugi pokušaj Srbina bio je besprekoran i njemu je to treći pogodak u sezoni.

Do poluvremena, Tokoz je pogodio mrežu na dodavanje Adrijana u 39, a u 43. Hačinson je natrčao na odbijenu loptu posle dobrog slobodnjaka Ljajića i povisio na 3:0.

Antalija je znatno bolje počela drugo poluvreme i preko Dukare je smanjila na 3:1.

Iako je domaćin u tim trenucima imao inicijativu, Bešiktaš je iz kontre u 67. minutu ponovo došao do tri gola viška, autogolom Dursun.

Finiš utakmice obeležio je Šinđi Kagava, koji je došao na pozajmicu iz Dortmunda. Japanac je u 82. minutu, nekoliko sekundi po ulasku u igru, postigao prvi gol, a dva minuta kasnije iz slobodnog udarca i drugi, za ogromnih 6:1.

Konačan rezultat postavljen je u 89. minutu kad je Čiko savladao Karijusa.

Ekipa Šenola Guneša je treća na tabeli sa 33 boda, Antalija je deveta sa 28.

Lider Bašakšahir došao je do 44 boda zahvaljujući sigurnom trijumfu protiv Akhisara na strani 3:0. Epureanu u 33, Robinjo u 40. i najnovije pojačanje Demba Ba u 90+3. bili su strelci za tim iz Istanbula.

Rize je pogotkom Boldirna u 76. minutu savladao Erzurum na gostovanju 1:0.