Lukač blistao, pa poklonio pobedu Galati u 95. minutu

Turska 24. feb 201919:01 > 19:02
Alexander Scheuber/Bongarts/Getty Images

Vodeći timovi šampionata turske Bašakšehir i Galatasaraj ostvarili su pobede u mečevima 23. kola.

Lider Bašakšehir je u meču koji je trebalo da bude odigran u subotu (odložen zbog snega) lako izašao na kraj sa Bursom 3:0, dok je Galatasaraj u poslednjim trenucima savladao Akhisar zahvaljujući velikog grešci srpskog golmana Milana Lukača.

Hrabri gosti su odolevali napadima Galate više od 90. minuta, a golman gostiju i bivši čuvar mreže Partizana mogao je do epiteta heroja utakmice, da nije nakon nekoliko fenomenalnih intervencija napravio katastrofalnu grešku u poslednjim trenucima susreta.

Lukač je nepotrebno napustio svoj gol i tako pomogao Mitroglu da ujedno upiše i prvi pogotak u dresu Galatasaraja.

Bašakšehir je zadržao šest bodova više od Galatasaraja, a strelci su bili Marsio Mosoro u 17, Edin Višća u 40. i Demba Ba u 90+1. minutu.

Desetkovana Konja je na svom terenu poražena od Kajserija 1:0, a svih 90 minuta za domaći tim odigrao je Marko Jevtović.

Ankagaguču je do važnih bodova u borbi za opsanak došla pogotkom Orgila u nadoknadi vremena – 2:1.

U ponedeljak u 19 časova u velikom derbiju Bešiktaš dočekuje Fenerbahče, a prenos je na SK3.