Bašakšehiru ušla voda u uši, velika šansa za Galatu

Turska 26. apr 201921:36 > 21:45
Printcsrean

U prvom meču 30. kola turske Superlige Geztepe je na gostovanjju savladao vodeći Bašakšehir rezultatom 2:0.

Bašakšehir u ključnom delu sezone pada u formi, ekipi je ovo drugi poraz na prethodna tri meča, i sada branilac titule Galatasaraj ima priliku da pobedom protiv Konje u ponedeljak preuzme prvu poziciju.

Savršen početak meča za goste, koji su u Istanbul doputovali posle četiri uzastopna poraza. Džerom je bio strelac vodećeg kola u 7. minutu. U nastavku je domaćin konstantno vršio pritisak, ali nije stvorio mnogo konkretnih šansi. Do kraja poluvremena domaćin je postigao dva gola, ali oba su poništena zbog ofsajda. Prvi opravdano, ali kod drugog koji je postigao Edin Višća zaista je sporna situacija i čini se da je Bašakšehir oštećen tom prilikom.

Igrači iz Izmira disciplinovano su se branili, čekali šansu iz kontranapada i pet minuta pre kraja obezbedili trijumf posle gola Deniza Kadaha.

Prvom pobedom nakon osam mečeva Geztepe je nakon dužeg vremena izašao iz zone ispadanja. U subotu na SK6 od 18h možete gledati jedan od klasika turskog fudbala, Fenerbahče dočekuje Trabzon.