Važna pobeda Erzuruma, slavio i Fenernahče

Turska 4. maj. 201917:07 > 20:14
Printscree

U prva dva duela subotnjeg programa u okviru 31. kola Superlige Turske pobedu je zabeležio Erzurum koji je bio bolji od Burse, a remi smo videli u meču Ankaragučua i Rizea.

Fudbaleri Erzuruma zabeležili su važnu pobedu u borbi za opstanak i savladali direktnog rivala Bursu sa 2:0. Erzurum sada ima 32 boda na prvom mestu iznad opasne zone, dva više od Gestepea i Burse, ali Gestepe ima meč manje.

Erzurum je u poslednja četiri meča zabeležio tri pobede i remi, a u subotu su do nova tri boda došli golovima Eduoka i Arslana u 77. i 84. minutu meča.

Ankaraguču i Rize odigrali su nerešeno, 2:2.

Poveo je Rize golom hrvatskog defanzivca Daria Melnjakau 26. minutu, a domaći su izjednačili u 59. golom Parlaka.

Igrao se 84. minut kada je Pazdan doneo vođsto Ankaragučuu, ali je Rize sa bele tačke u prvom minutu nadoknade došao do boda. Precizno je penal izveo Muriki.

Fudbaleri Fenerbahčea napravili su ogroman korak ka opstanku u ligi, pošto su u 31. kolu turske Superlige savladali Kasimpašu u gostima rezultatom 3:1.

Domaći tim je došao do prednosti ni kriv ni dužan u 13. minutu, kada je golman Fenera, Harun Tekin napravio neverovatnu grešku. Njemu je lopta praktično prošla kroz noge.

Međutim, izjednačenje je usledilo u 20. kada je gol postigao Eljif Ilmaz na asistenciju Metjua Valbuene.

Upravo je francuski internacionalac u 72. minutu doveo goste do prednosti, da bi prvu pobedu Fenerbahčea u gotima nakon sedam i po meseci zacementirao Roberto Soldado dva minuta kasnije.