Trabzon ponizio Bešiktaš , Jevtović za pobedu Konje

Turska 29. sep 201917:53 > 20:36
Bulent Kilic/EuroFootball/Getty Images

U utakmici šestog kola turske Superlige, ujedno i u duelu timova koji igraju u grupnoj fazi Lige Evrope, Trabzon je pred svojim navijačima ubedljivo savladao Bešiktaš sa 4:1.

Domaći tim je poveo u 31. minutu, nakon autogola koji je postigao Tokoz. Trabzon je duplirao prednost u završnici prvog poluvremena, a u strelce se upisao Hose Sosa.

I u drugom poluvremenu je domaći tim nastavio sa napadačkim fudbalom, pa je Aleksander Serlot u 64. minutu povisio na 3:0. Crno-beli iz Istanbula su uspeli da postignu počasni pogodak u 79, kada je na dodavanje Erkina, mladi napadač Guven Jalčin savladao Čakira.

Nastavio je Bešiktaš sa napadima, što je prozrokovalo kontanapadom domaćih u 88. minutu, kada je Entoni Nvakaeme stavio tačku na ovaj meč.

Nakon ove pobede i sa nova tri boda, Trabzon je sa 14 pozicije došao na četvrto mesto na tabeli, dok je Bešiktaš ostao u opasnoj zoni.

Golom Marka Jevtovića sa bele tačke u sedmom minutu nadoknade Konja je savladala Kajzeri sa 2:1 u šestom kolu turske Superlige.

Konja je kontrolisala dešavanja na terenu, imala je više vremena loptu u nogama, nije se suzdržavala da šutne ka golu rivala.

I gostima su na samom početku poklonili gol, pošto je svoju mrežu pogodio Šengelija u devetom minutu. Ipak, do kraja poluvremena izjednačili su domaći. Precizan je bio Milošević u sudijskoj nadoknadi.

Činilo se da će meč biti završen bez pobednika kada je istekao 90. minut. Ipak, u sudijskoj nadoknadi dosuđen je penal za Konju, posle faula Mensaha. Precizan u sedmom minutu bio je Jevtović.

Bunili su se gosti, pa su druge žute kartone dobili Mensah i Enrike, koji su isključeni iz igre.

Konja je zabeležila drugu pobedu u prvenstvu, pa je sada peta na tabeli. Kajzeri je pretrpeo treći poraz i trenurno je 17. u poretku.

U gradskom derbiju Ankaragudžu je savladao Genčlerbirligi sa 2:1 u meču kome su viđena čak dva autogola.

Antalija je savladala Jeni Malatijaspor sa ubedljivih 3:0. Poraženi tim je poslednjih pet minuta odigrao sa igračem manje, pošto je direktan crveni dobio Akbas.

Pogledajte rezultate i tabelu turske Superlige.