Bešiktaš u 90+5. jedva srušio desetkovanu Kasimpašu

Turska 8. dec 201919:10 > 19:13
EuroFootball Getty Images Sport

Fudbaleri Bešiktaša pobedili su Kasimpašu na gostovanju u 14. kolu turske Superlige golom Umuta Najira u 90+5. minutu - 3:2.

U jednom od poslednjih napada na stadionu Redžep Tajip Erdoan, Džermejn Lens je sjajno probio po desnoj strani i dodao u peterac do Najira, koji je drugim pogotkom na meču izrastao u junaka i doneo Orlovima šesti uzastopni trijumf u prvenstvu.

Mali istanbulski derbi je dobro počeo za Bešiktaš, pošto su domaći u 15. minutu ostali sa igračem manje zbog isključenja Karima Hafeza, međutim, meč bio sve samo ne lak za goste.

Kasimpaša je u dva navrata imala vođstvo, ali jei tim Abdule Avdžija na kraju, posle velikih problema, uspeo da slavi.

U 24. minutu, domaći su poveli preko bivšeg napadača Bešiktaša Mustafe Pektemeka, da bi prvo poravnanje doneo Džaner Erkin u 39.

Posle pogotka Bangali-Fode Koite u 56, na asistenciju Harisa Hajdinovića, domaći sastav je stekao novo vođstvo i njega je čuvao do 71. minuta.

Tad je rezervista Najir zatresao mrežu, posle dodavanja Gonula, i najavio ono što se dogodilo u nadoknadi vremena.

Srpski reprezentativac Adem Ljajić odigrao je svih 90 minuta za pobednika.

Bešiktaš je sad drugi na tabeli sa 27 bodova, tri manje od vodećeg Sivasa, dok je Kasimpaša, posle četvrtog poraza u nizu, na 15. mestu sa 12.

Treća pozicija uz 26 bodova pripada Trabzonu, koji je na strani savladao Antaliju sa 3:1. Gosti su slavili golovima Serlota u trećem, Nvakaemea u 25. i Sarija u 45. minutu, dok je jedini gol za Antaliju dao Čeluštka u 17.

Denizli i Bašakšehir su remizirali rezultatom 1:1, uz gol Edina Višće za gostujući sastav, a u meču Konje i Gazijantepa nije bilo golova.