Višća za goleadu Bašakšehira, Fener sad treći

Turska 18. jan. 202019:11 > 20:33
Aitor Alcalde, Getty Images Sport

Drugoplasirani tim šampionata Turske Bašakšehir ubedljivo je savladao tim Malatje sa 4:1, dok je Fenerbahče kao gost bio bolji od Gazijantepa 2:0 u 18. kolu Superlige.

Posle četvorke protiv Kajzerija (4:1) i „petarde“ u prethodnom kolu sa Kašimpašom (5:1), tim iz Istanbula brojao je do četiri i protiv gostiju iz Malatije. Sve golove efikasni fudbaleri Bašakšehira postigli su već u prvih 45 minuta.

Reprezentativac BiH Edin Višća prvi je u 22. minutu načeo mrežu golmana gostiju Fabijena Barnolea iz Benina, a onda su redom strelci bili Demba Ba u 27, Irfan Kaveči u 34. i Mahmut Tekdemir u 41. minutu. U 64. minutu utešni gol za goste postigao je Adis Jahović, kome je to bio već 11. pogodak u ligi.

U pobedničkom timu od 76. minuta zaigrao je i Danijel Aleksić umesto Edina Višće.