Trojka Galate, Bešiktaš i dalje bez pobede

Turska 26. jan 202018:58 > 19:06
Alexander Scheuber/Bongarts/Getty Images

Odigrana su tri meča 19. kola Superlige Turske. Pobede su zabeležili Galatasaraj, Gectepe i Antalija.

Aktuelni šampion ostvario je rutinsku pobedu na gostovanju Konji 3:0. Sve je bilo rešeno u prvom poluvremenu kada su gosti golovima Falkaoa u 26. i Akbabe u 39. minutu vodili 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Bujuk u 79. minutu. Za Konju prvih 45 minuta odigrao je Marko Jevtović. Galatasatraj je posle ove pobede šesti sa 33 boda, sedam manje od lidera Sivasa uz utakmicu više. Konja je 14. sa samo tri boda više od zone ispadanja.

Bešiktaš i dalje nema pobedu u 2020. Posle eliminacije iz kupa usledio je novi šok. Poraz u gostima od Gectepea 2:1. Golove za domaće postigli su Akbunar u 25. i Borges u drugom minutu nadoknade prvog dela, dok je jedini gol za istanbulske crno-bele postigao Buruk Jilmaz u 38. minutu iz penala. Bešiktaš je sedmi sa 30 bodova, dok Gectepe ima samo bod manje.

Antalija je konačno pobedila, i to na gostovanju Denizliju 3:0. Seriju golova otvorio je Adis Jahović, nastavio Mukairu, a završio je Blanko. Antalija je ovom pobedom pobegla iz zone ispadanja i ima 17 bodova, dva više od prvog ispod crte Kasimpaše. Denizli je 12. sa 21 bodom.