Turska ima novog osvajača Kupa, Alanja izbacila Galatu

Turska 12. feb 202020:43 > 20:50
Getty Images/Joern Pollex

Fudbaleri Alanije drugi su polufinalisti Kupa Turske, pošto su revanš-meču protiv Galatasaraja sačuvali prednost iz prvog duela i zahvaljujući postignutom golu u gostima pridružili se Fenerbahčeu u završnici takmičenja - bilo je 3:1 (ukupni rezultat 3:3).

Meč na stadionu Turk Telekom je odlično počeo za domaću ekipu, pošto je Emre Akbaba doneo prednost Galatasaraju u 9. minutu. Nakon vodećeg pogotka, puleni Fatiha Terima su stvorili još nekoliko prilika, ali ključni momenat u ovom dvomeču dogodio se u 31. minutu, kada je napadač gostiju Jasin Bamo savlado Musleru.

Nekoliko minuta kasnije domaćin ponovo postiže gol, ali je on poništen zbog ofsajda u kom se tom prilikom našao Adem Bujuk.

U nastavku, fudbaleri Galatasaraja su u potpunosti preuzeli terensku inicijativu pošto su im bila potrebna tri gola kako bi nadoknadili zaostatak. Bujuk je u 55. minutu sa bele tačke drugi put na utakmici doneo prednot aktuelnom šamoionu, a isti igrač se u 85. minutu pobrinuo za dramatičnu završnicu susreta, ali Galata do kraja susreta nije uspela da postigne neophodan četvrti pogodak.

Na taj način dobićemo novog osvajača Kupa Turske.

Poslednja dva četvrtfinalna duela na programu su u četvrtak. Na SK3 od 15 časova možete da pogledate meč između Erzuruma i Trabzona, na istom programu od 17:15h pratićete poslednji susret ove runde između Sivasa i Antalije.