Preokret Trabzona za povratak na prvo mesto

Turska 29. feb. 202019:47 > 20:07
EuroFootball, Getty Images

Ekipa Trabzona savladala je pred svojim navijačima Rizespor sa 5:2, dok je Fenerbahče kao gost u Antaliji igrao nerešeno 2:2 u 24. kolu Superlige Turske.

Posle minusa u prvom poluvremenu kad je Rizespor neočekivano vodio golom hrvatskog internacionalca Darija Melnjaka u 36. minutu, Trabzon je eksplodirao u drugih 45 minuta i postigao čak pet golova. Strelci su bili Manuel da Kosta u 65, Kaleb Ekuban u 71, Hose Sosa u 77. iz penala, Entoni Nvakaeme u 86. i Badou N’Diaje u osmom minutu nadoknade vemena. Dva minuta ranije drugi gol za goste postigao je Milan Škoda iz penala, pošto je prethodno Džon Obi Mikel dobio crveni karton.