Golčina Ljajića za trijumf Orlova

Turska 6. mar 202020:03 > 20:06
Dean Mouhtaropoulos Getty Images

Fudbaleri Bešiktaša savladali su Ankaragudžu na svom terenu, u 25. kolu turske lige, rezultatom 2:1, uz fantastičan pogodak Adema Ljajića.

Srpski reprezentativac je bio je strelac drugog gola Orlova, u 89. minutu, ispostaviće se ključnog za trijumf pošto su gosti nešto kasnije zatresli mrežu domaćeg tima.

Ljajić je u igru ušao 78. i nešto više od 10 minuta na terenu bilo mu je dovoljno da zatrese mrežu. I to na kakav način!

Povukao je plejmejker loptu na 20 metara, namestio je na slabiju levu nogu i topovskim udarcem pogodio same rašlje za peti gol u sezoni.

Bešiktaš je poveo šestom minutu preko Buraka Jilmaza iz penala, da bi gosti iz glavnog grada na isti način došli do počasnog pogotka u nadoknadi vremena. Strelac je bio Parlak.

Klub iz Istanbula peti je na tabeli sa 43 boda, dok je Ankaragudžu na 17. poziciji sa 20.