A sad derbi… Trabzon pobedom do prvog mesta

Turska 11. mar 202020:26 > 20:28
Bulent Kilic/EuroFootball/Getty Images

Fudbaleri Trabzona savladali su na gostovanju Malatiju rezultatom 3:1 u odloženom meču 19. kola turske Superlige i tako došli do deobe prve pozicije na tabeli nakon 25 odigranih mečeva.

Bila je to sjajna uvertira pred nedeljni derbi meč protiv Bašahšehira.

Trabzon je nastavio sa sjajnim rezultatima, pošto je slavio na Jeni Malatija stadionu. Prednost gostima doneo je češki defanzifac Filip Novak, pogotkom u 10. minutu, nakon sjajnog centaršuta Hosea Sose. Bio je to njegov peti gol ove sezone u svim takmičenjima.

Na 2:0 povisio je argentinski vezista Sosa golom iz slobodnog udarca u 30. minutu. Prethodno je pogodio živi zid, ali je ponovoljeno izvođenje slobodnog udarca jer je Gohan Tore ranije istrčao i zasmetao kapitenu gostujućeg tima.

Sve navijače Trabzona, ali i norveške reprezentacije zabrinula je povreda najboljeg strelca Aleksandera Serlota, koji je izašao iz igre u 40. minutu.

Četiri minuta nakon toga, prekaljeni Umut Bulut vratio je nadu Malatiji. U desetom minutu nastavka Entoni Envakaeme je preciznim udarcem sa distance ponovo vratio dva gola prednosti Trabzonu.

Do kraja meča nije bilo previše uzbuđenja, tako da su gosti došli do tri boda koja su ih lansirala na prvo mesto na tabeli. Dele ga sa Bašahšehirom, sa kojim će u velikom derbiju odmeriti snage u nedelju od 14 časova.

Malatija je nastavila seriju bez pobede, doživela je peti poraz na poslednjih šest utakmica i ostala je na 13. mestu, sa samo dva boda više od Kasimpaše, koja se nalazi u zoni ispadanja.