Rezervista Ljajić strelac u porazu Bešiktaša

Turska 13. jun. 202022:04 > 22:10
REUTERS/David W Cerny

Fudbaleri Antalije iznenadili su Bešiktaš i u 27. kolu Superlige Turske u Istanbulu su savladali renomiranog rivala rezultatom 2:1. Strelac za domaće bio je Adem Ljajić.

Gosti su već devet mečeva bez poraza u šampionatu (pet pobeda, četiri remija) i sa 33 boda na sredini su tabele sa 33 boda, dok su crno-beli zabeležili već deveti poraz ove sezone i ostali su na petom mestu sa 44 boda.

Antalija je povela u 15. minutu golom Gumuša, a 20 minuta kasnije odličnu akciju u kojoj su učestvovali Enes Jahović i Lukas Podolski pogotkom je krunisao Amilton.

Srpski reprezentativac Adem Ljajić u igru je ušao na poluvremenu umesto Jalcina, a sredinom drugog dela meča odlično je ispratio akciju svog tima i sa šest metara loptu poslao u mrežu. Bio je to njegov četvrti gol ove sezone u prvenstvu.

Kasimpaša je u gostima bila bolja od Malarje sa 2:1. Nekadašnji igrač Crvene zvezde Mičel Donald je domaćem timu doneo prednost u nadoknadi prvog poluvremena, ali je raspoloženi Tiam sa dva prelepa pogotka u nastavku obezbedio tri boda Kasimpaši u borbi za opsatnak.

Bašakšehir je ranije danas savladao Alanju.