Trabzonu bod, preokret Fenera, u nedelju veliki derbi

Turska 27. jun. 202019:48 > 22:12
Print screen/SK

Fudbaleri Fenerbahčea u neverovatnom meču 29. kola turske Super lige pobedili su Malatiju rezultatom 3:2 posle velikog preokreta u nadoknadi, dok je Trabzon osvojio samo bod u borbi za titulu.

Svih pet golova u Istanbulu viđeno je u poslednjih nešto manje od pola časa igre.

Vedad Murići je u 70. minutu doneo prednost Feneru, ali su Jusuf Ndajišimje u 81. i Mičel Donald u 89. preokrenuli rezultat.

Međutim, ni to nije bio kraj uzbuđenjima u gradu na Bosforu jer je u junaka izrastao Ozan Tufan koji je u prvom i šestom minutu nadoknade pogodio mrežu Malatije i svoj tim zadržao u borbi za plasman u evropska takmičenja.

Fenerbahče je šesti sa 46 bodova, a Malatija je ostala na 28 i očekuje je grčevita borba za opstanak.

Trabzon je odigrao samo 1:1 na svom terenu protiv Ankaragučua i propustio je priliku da se barem do nedelje vrati na prvo mesto.

Domaći su poveli golom snalažljivog Norvežanina Aleksandera Serlota već u 3. minutu, ali Ankaraguču je hrabrom igrom došao do zasluženog boda.

Izjednačenje gostima doneo je Gerson Rodriges u 63. minutu iz jedanaesterca.

Trabzon je u poslednjih 20-tak minuta, s obzirom na to da je meč produžen više od deset minuta, imao igrača više zbog isključenja upravo Rodrigesa, ali nije uspeo da dođe do tri boda.

Geztepe i Alanja su odigrali 3:3, a domaćima je bod obezbedio Napoleoni pogotkom u 90. minutu. Dvostruki strelac za Alanju bio je Papis Sise.

U nedelju u 20 časova na programu je veliki derbi između lidera Bašakšehira i aktuelnog prvaka Galatasaraja, uz prenos na našim kanalima.