Robijev Kajserispor sa devetoricom do velikog boda

Turska 13. jul 202019:47 > 19:57
Reuters, POOL New

Odigrana su prva dva meča današnjeg programa 32. kola turske Superlige.

Prvo je Kasimpaša savladao Rizespor, rezultatom 2:0, a onda je na stadionu „Kadir Has” u Kajseriju odigrana prava drama, pošto je domaćin u sudijskoj nadoknadi, sa dva igrača manje, došao do boda protiv gostujućeg Rizespora – 1:1!

Trijumf Kasimpaše, kluba iz istanbulskog distrikta Bejolu, bio je očekivan. U dobroj formi, i pored poraza u prošlom kolu od Bešiktaša, domaći su do pobede došli zahvaljujući vezisti Harisu Hajradinoviću i novajliji Anilu Koču.

Hajradinović, fudbaler iz Bosne i Hercegovine, nekadašnji omladinac Željezničara, postigao je gol u 53. minutu, posle sjajnog udarca levom nogom sa 17 metara.

Brzonogi Koč je postavio konačnih 2:0, pošto je u 78. minutu pobegao odbrani gostiju i zatresao mrežu golmana Četina. Moglo je biti i ubedljive za domaćina, da je Tijam u 90. minutu realizovao jedanaesterac. Pogodio je stativu.

Mnogo uzbudljivije bilo je u srcu Turske, u Kajseriju, gde je domaćin, predvođen Robertom Prosinečkim, u grčevitoj borbi za opstanak došao do boda, golom u drugom minutu sudijske nadoknade, i to sa dva igrača manje!

Posle velike gužve u šesnaestercu, Ukrajinac Kravec je udarcem glavom pogodio nebranjenu mrežu Gazijantepa, nakon očajne procene golmana gostiju Gunaja Guvenča.

Prethodno je gol za Rize postigao iskusni Rumun Aleksandru Maksim (u 62. minutu), a onda su direktne crvene kartone dobili Mensah (u 73. minutu) i Brazilac Dijego Anđelo (u 87. minutu), zbog udaranja protivničkih igrača.

I sa devetoricom na terenu, Kajseri je došao do boda, ali je veliko pitanje da li će mu to pomoći u borbi za opstanak, pošto u poslednja dva kola gostuju vodećem Bašakšehiru, a potom dočekuju drugoplasirani Trabzon.