Galatasaraj pobedio i još je u igri za Evropu

Turska 18. jul 202022:09 > 22:10
Getty Images/Patrick Smith

Fudbaleri Galatasaraja savladali su Geztepe sa 3:1 u 33. kolu turske Superlige i tako su zadržali šanse za četvrto mesto koje vodi u Ligu Evrope.

Galata sada ima 55 bodova, jedan manje od četvrtoplasiranog Bešiktaša koji u nedelju dočekuje Fenerbahče.

Videli smo dva poništena gola posle VAR konsultacija, Belhanda je promašio penal u 50. minutu (dvaput!), ali je domaćin ipak poveo pet minuta kasnije preko Marsela Saraćija.

Napoleoni je izjednačio u 77. minutu, ali je Galatasaraj povratio prednost golom Akbabe u 81, da bi konačni rezultat postavio Akgun u 96. minutu.

U drugoj utakmica dana Gazijantep i Kasimpaša odigrali su nerešeno 2:2 – domaći su poveli golom Demira u šestom minutu, do poluvremena su gosti preokrenuli pogocima Tijama, da bi Maksim u 78. minutu ipak doneo bod Gazijantepu.