Erdoan i Višća strelci na stadionu "Erdoan", poraz IBFK

Turska 26. jul 202018:18 > 18:20
Aitor Alcalde Getty Images Sport

Kompletirano je prvenstvo Turske za sezonu 2019/2020! U poslednjem meču 34. kola Kasimpaša je na svom stadionu Redžep Tajip Erdoan pokvarila šampionsko slavlje Istanbul Bašakšehira pobedivši gradskog rivala rezultatom 3:2 (2:0).

Bašakšehir je postao tek sedmi šampion Turske od uvođenja Superlige 1957. godine, pošto su ranije šampioni bili Fenerbahče, Galatasaraj, Bešiktaš, Trabzon i Bursa.

Povezano

Kasimpaša je povela sa 2:0 već u 28. minutu, a strelac je oba puta bio napadač iz Gvineje Bangali-Fode Koita, jednom na asistenciju veziste iz BiH Harisa Hajradinovića, a drugi put posle pasa Senegalca Mamea Tijama.

Koita je učestvovao i u trećem pogotku pobednika, koji je postigao Jusuf Erdoan – bio je asistent. Ipak, šampion je do kraja meča uspeo da izjednači, a strelci su bili Demba Ba i internacionalac iz BiH Edin Višća. Oba puta asistent je bio iskusni defanzivac Gael Kliši.

Srpski fudbaler Danijel Aleksić igrao je do 73. minuta kada je zamenjen, a o činjenici da šampion nije najozbiljnije shvatio ovaj meč bez rezultatskog značaja govori i činjenica da su duel sa klupe počeli Demba Ba, Gael Kliši, Robinjo i Martin Škrtel.

Bašakšehir je tako okončao sezonu na prvom mestu sa 69 bodova, četiri više od prvog pratioca Trabzona. U Ligu Evrope će Bešiktaš i Sivas, dok su ispali Malatija, Ankaraguču i Kajzeri hrvatskog trenera Roberta Prosinečkog.