Šok za Aleksića i Višću – šampion pao na prvom koraku!

Turska 14. sep 202020:55 > 20:58
Boris Streubel/Bongarts/Getty Images

Fudableri Hatajspora napravili su veliko iznenađenje u prvom kolu turske Superlige.

Novajlija u elitnoj diviziji je na svom stadionu u Antiohiji pobedio aktuelnog šampiona Bašahšehir rezultatom 2:0 i na startu sezone došao do velika tri boda.

Domači su poveli u 25. minutu, kada se Selim Ilgaz odlično snašao posle asistencije Mame Diufa i nakon što je obišao golmana Merta Gunoka loptu prosledio u mrežu gostiju iz Istanbula.

Ekipa iz Istanbula je napadala, pokušavala da izjednači, ali hrabra igra isplatila se Hatajsporu koji je u prvom minutu nadonkade postigao i drugi pogodak, strelac je bio Helder Barbosa.

Bašakšehir, za koji je srpski reprezentativac Danijel Aleksić odigrao prvo poluvreme, imao je čak 64 odsto loptu u posedu, ali i samo dva udarca u okvir gola u odnosnu na pet najboljeg tima prošle sezone u drugoj diviziji.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Višća na terenu je bio svih 90 minuta za gostujući tim.