Trabzon do prve pobede na obali Crnog mora

Turska 26. sep. 202020:08 > 20:09
Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Trabzona slavili su u trećem kolu turske Superlige protiv Malatije 3:1.

Na obali Crnog mora Edi Njuton je i pored brojnih povređenih igrača izveo izuzetno jak tim, a u centru pažnje bio je bivši igrač Arsenala Benik Afobi koji je uz pomoć bivšeg igrača Čelsija Luisa Bejkera postigao dva gola.

Afobi je prvi gol postiga u 24. minutu, na asistenciju defanzivca Turkmena, a Bejker je bio asistent za gol u 33. minutu.

Najlepši gol na meču postigao je Nigerijac Antoni Nvakeme koji je gol postigao u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena, posle lepog solo prodora Bejkera.

Značajno je pao kvalitet igre u drugom poluvremenu a gosti su ublažili poraz preko kapitena Adema Bujuka u 77. minutu.

Osim nekoliko incidenata i više žutih kartona na obe strane, nije bilo golova do kraja meča.

Ovo je Trabzonu prva pobeda u sezoni, a posle tri kola Malatija i dalje nema pobedu.

Erzurum je slavio u gostima protiv Kajzerija 3:1, Geztepe i Gazijantep su remizirali 2:2, dok je Hataj pobedio Kasimpašu 1:0.

Tursku Superligu pratite na kanalima Sport kluba.