Subotić za prvu Robijevu pobedu, Alanja na vrhu

Turska 19. okt. 202020:49 > 21:06
EuroFootball, Getty Images

Denizli Roberta Prosinečkog došao je do prve pobede ove sezone u turskoj Superligi, pošto je u gostima slavio protiv Genčlerbirligija 2:1. U derbiju kola Alanja je pobedila Galatasaraj istim rezultatom i vratila se na sam vrh.

Posle četiri kola i samo dva osvojena boda Denizli je konačno uspeo da zabeleži pobedu. I to u gostima. Slavili su u Ankari protiv Genčlerbirligija 2:1, a pobedu je najavio srpski defanzivac Neven Subotić golom u 22. minutu, pošto je najviše skočio posle kornera. Gosti su poveli 2:0 u nadoknadi prvog dela golom Rodaljege. Veliku priliku da se vrati u igru domaćin je propustio u 64. minutu kada je Stanču promašio penal. Na kraju je Genčlerbirligi stigao do gola, ali prekasno. U prvom minutu nadoknade Kandejas je bio strelac. Denizli je 16. sa pet bodova, dok Genčler ima samo bod manje, zajedno sa još tri ekipe, ispred fenjeraša Ankaragučua.

U derbiju kola Galatasaraj je dočekao drugoplasirani tim šampionata Alanju. Posle pola sata domaćin je poveo a strelac je bio Radamel Falkao sa bele tačke. Ipak, domaćin nije imao sreće da ode na poluvreme sa prednošću, pošto je Babakar u 43. minutu doneo izjednačenje. U samoj završnici prvog dela još jedna nevolja za Galatu, pošto je Etebo dobio crveni karton. Galatasaraj je čitavo drugo poluvreme igrao sa igračem manje, ali ni to mu nije smetalo da postigne novi gol u 71. minutu. Ali pogodak Belande nije priznat, jer je VAR ustanovio da je golu prethodilo igranje rukom. I taman kada je delovalo da će doći do podele bodova Dejvidson je šokirao domaćina u šestom minutu nadoknade i doneo gostima sva tri boda. Alanja se pobedom vratila na prvo mesto sa 13 bodova, dva više od Fenerbahčea, dok je Galatasaraj peti sa sedam bodova.