Bašakšehir pet u metu

Turska 24. okt 202020:08 > 20:27
Paolo Bruno/Getty Images

Najubedljiviji trijumf dana u šestom kolu Superlige Turske upisao je Bašakšehir. Sa 5:1 pobedio je Antaliju na istanbulskom stadionu "Fatih Terim".

Dean Mouhtaropoulos Getty Images

Briljirao je dvostruki strelac, reprezentativac Bosne i Hergcegovine, Edin Višća. Posle gola u 11. minutu, u 23. je promašio penal, da bi odbijenu loptu odmah prosledio u mrežu za 2:1. Antalija je imala snage samo do izjednačenja u 14. minutu, u režiji Lukasa Podolskog, čiji gol kao da je naljutio domaće fudbalere, pa su posle Višće mrežu izrešetali Kahveči (27. minut), Kriveli (35) i Đulijano (83).

Galatasaraj je pregazio i Erzurum (2:1), na stadionu „Kazim Karabekir“. Golove za istanbulski tim postizali su Kilinc (20) i Falkao (63), na suprotnoj strani precizan je bio Novikovas (45, jedanaesterac).

Gacijantep je na svom terenu bio uspešniji od Konje. Odlučio je rezervista Muhamed Demir, u 76. minutu, odmah po ulasku na teren.