Trabzon ispustio 3:1, petarda Karagumruka

Turska 30. okt 202020:48 > 20:49
Getty Images/Patrick Smith

Ekipa Karagumruka prekinula je niz od tri meča bez pobede i u duelu sedmog kola turske Superlige deklasirala Erzurum sa 5:1.

Već na poluvremenu sve je bilo rešeno, tri gola u mreži gostiju – dvostruki strelac bio je Badu N’Diaje, a između dva njegova pogotka precizan je bio i Lukas Bilja iz penala.

Ndao je početkom drugog poluvremena povisio na 4:0, da bismo u nadoknadi vremena videli još da gola – Gomes za goste, pa Sabo za konačnih 5:1.

Karagumruk je treći na tabeli sa 11 bodova, koliko ima i Kasimpaša posle trijumfa nad Trabzonsporom u gostima 4:3.

Poveli su gosti golom Tirpana u 8. minutu, ali za samo 15 minuta, od 23. do 38, Trabzon postiže tri pogotka – Asan i dvaput Nvakeme.

Nadu Kasimpaši sačuvao je Erdogan u 41. minutu, a nije ih poremetio ni promašeni penal Kare početkom drugog poluvremena. U 87. minutu Edgar Ie postiže autogol, da bi neverovatni preokret Kasimpaše kompletirao Koita i 92. minutu snažnim udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Alanjaspor je prva na tabeli sa 16 bodova iz šest utakmica, dva manje od Fenerbahčea.