Gol i autogol Srba u Turskoj, Remi prvi strelac lige

Turska 1. nov. 202019:11
Burak Kara/Getty Images

Fudbaleri Bahčešehira posle katastrofalnog starta sezone na gostovanju u Konji uspeli su da zabeleže i treći uzastopni trijumf u turskoj Superligi - 2:1.

Šampionski tim iz Instanbula je sedmi sa deset bodova, koliko ima i gradski rival Bešiktaš, koji je u nedelju minimalnim rezultatom bio bolji od Malatje 1:0.

Oba pogotka za Baškešehir postigli su srpski internacionalci – Marko Jevtović autogol u 45. minutu u pokušaju da loptu izbaci ispred jednog igrača gostiju i Danijel Aleksić za 2:0 u 58. minutu.

Aleksić je posle gužve u šesnaestercu Konje bio na pravom mestu i iz neposredne blizine, na asistenciju Škrtela, loptu prosledio u mrežu i upisao prvi gol u sezoni.

Konačan rezultat postavio je Kravec u 69. minutu, a pitanje je kako bi se meč završio da je Slovenac Skubic i 21. minutu realizovao jedanaesterac.

Bešiktaš je pogotkom Larina u 55. minutu na asistenciju Gezala doneo tri boda Bešiktašu koji je dominirao protiv Malatije, ali je do poslednjeg trenutka strahovao za ishod meča.

Srpski reprezentativac Adem Ljajić nije ulazio u igru u domaćem timu.

Rize je nastavio seriju odličnih rezultata i na svom stadionu pobedio je Kajzeri 1:0. Ekipa hrvatskog trenera Stjepana Tomasa zabeležila je treći uzastopni trijumf, a već pet utakmica je bez poraza u prvenstvu – dovoljno za deobu četvrtog mesta sa 11 bodova.

Jedini strelac bio je bivši reprezentativac Francuske Loik Remi u 33. minutu lukavim udarcem sa ivice šesnaesterca. Iskusnom napadaču to je bio šesti gol u sezoni i sa Davidsonom iz Alanje deli prvo mesto na listi strelaca.