Perotijev prvenac za prvo mesto Fenerbahčea

Turska 2. nov. 202021:25 > 21:36
Print screen/SK

U poslednjoj utakmici sedmog kola Superlige Turske fudbaleri Fenerbahčea pobedili su kao gosti ekipu Antalijaspora 2:1.

U veoma zanimljivom meču gosti iz Istanbula poveli su na početku drugog poluvremena golom Ozana Tufana.

Povezano

Samo tri minuta kasnije izjednačio je proslavljeni nemački internacionalac Lukas Podolski, da bi pobedu i sva tri boda Fenerbahčeu doneo Argentinac Dijego Perota iz jedanesterca u 84. Minute.

Isti igrač je prethodno oboren u šesnaestercu domaćeg tima. Bivšem napadaču Rome to je bio debi i prvi gol u dresu Fenera.

Gosti su zasluženo osvojili bodove pošto su prethodno propustili nekoliko izglednih prilika, pogađali i prečku i stativu…

Antalijaspor je čitavo drugo poluvremena imala igrača manje pošto je u finišu prvog poluvrermena isključen makedoniski internacionalac Adis Jahović. Sudija je u poslednjim trenucima meča pokazao crveni karton i gostujućem fudbaleru Sinanu Gimišu.

Fenerbahče je ovom pobedom došao na prvo mesto Superlige sa 17 bodova iz sedam mečeva, ispred Alanjaspora koja ima bod manje I utakmicu manje odigranu.

U drugoj utakmici odigranoj u ponedeljak između Hatajspora i Sivaspora nije bilo pobednika – 1:1.