Bešiktaš pao u Gacijantepu

Turska 6. nov 202019:51 > 20:02
Bešiktaš
REUTERS/Murad Sezer

U prvoj utakmici osmog kola turske Superlige Gacijantep je na svom terenu savladao Bešiktaš 3:1.

Taman kada su istanbulski crno-beli ušlu u nešto nalik seriji pobeda, doživeli su novi krah. Renomirane goste je načeo bivši belgijski reprezentativac Kevin Miralas u 44. minutu na asistenciju Demira. U 55. minutu Bešiktaš ostaje sa igračem manje jer je Destanolu dobio direktan crveni karton. Ipak i sa igračem manje gosti dolaze do izjednačenja, a strelac gola bio je kanadski internacionalac Kajl Larin u 61. minutu.

Ali samo dva minuta kasnije asistent kod prvog gola Demir postiže drugi, za novo vođstvo. Ispostaviće se i za pobedu, koju je overio Ozer. Adem Ljajić presedeo je čitav meč na klupi Bešiktaša.

Ovom pobedom Gacijantep je na tabeli preskočio upravo Bešiktaš. Sada su na deobi četvrtog mesta sa 11 bodova, mada tri ekipe koje su ispred imaju utakmicu manje. Bešiktaš je na deobi osmog mesta sa Bašakšehirom i obe ekipe imaju po sedam odigranih utakmica.