Sjajni Jevtović matirao Fener

Turska 7. nov. 202019:53 > 20:01
Printscreen

Konja slavi Marka Jevtovića – srpski fudbaler, prvim golom u Istanbulu u 67. minutu, najavio je trijumf na stadionu Fenerbahčea (2:0). Ukrajinac Martin Kravec, deset minuta kasnije, overio je najveću senzaciju osmog kola turske Superlige.

Nekadašnji prvotimac Partizana i Novog Pazara, Kraljevčanin Marko Jevtović, ukrasio je trijumf na Ulker stadionu. Posle asistencije sa desnog krila kaznenog prostora, opalio je „makazicama“ sa 15 metara i smestio loptu u mrežu.

U ostala tri susreta nije bilo pobednika. Najburnije je bilo u duelu Kasimpaše i Antalije (2:2). Domaći tim je imao 2:0, zahvaljujući Koiti (8) i Hodžiću (65), ali su Sari (72) i Sem (90+1), doneli gostima iz Antalije veliki remi.

Dueli Alanije i Trabzona i Erzuruma i Goctepea okončani su istovetnim rezultatom (1:1).

Oba gola u Alaniji postigao je štoper domaćeg tima, Stiven Kolker i to u roku od devet minuta. Najpre je u 50. minutu svom timu doneo prednost, da bi je potom i anulirao.

Goctepe je poveo preko Ndajea (13), gol za Erzurum postigao je Novikovas (67), sa bele tačke.

Posle nepotpunog osmog kola, Alanija i Fenerbahče na vrhu imaju po 17 bodova, slede Galatasaraj (13) i Kasimpaša (12). Konja na desetom mestu ima devet bodova, koliko i Antalija.