Petarda Fenera

Turska 21. nov 202019:15 > 19:24
sport klub

Fudbaleri Feherbahčea upisali su najubedljiviji trijumf u subotnjem programu devetog kola turske Superlige. Sa 5:1 pobedili su Genčlerbirligi u Ankari.

Fener je poveo u 14. minutu, preko Hakana, a domaći tim izjednačio u 31. u režiji Anđela i – predao borbu. Nizali su se potom golovi, kao na traci, u izvođenju prvotimaca istanbulskog tima. Pogađali su Peroti, iz jedanaesterca (38), Sosa (47), Peroti (69) i Tufan (72).

Istanbulski derbi pripao je Bešiktašu. Hačinson (44), Larin (45) i Abubakar (72, iz jedanaesterca) nagovestili su rutinski trijumf crno-belih protiv Bašakšehira. Sa dva mata Gulbrandsena, u 81. i 90. minutu, gostujući trim stigao je do časnih 2:3.

Gacijantep je bio uspešniji na terenu Denizlija (1:0). Gol odluke delo je Ozera u 26. minutu.

Pobednika nije bilo u duelu Karagumruka i Sivasa (1:1). Gosti su do prednosti stigli u poslednjim minutima prvog dela, autogolom Likaja. Izjednačio je Sabo, četiri minuta pre kraja.

Fenerbahče je ostao na prvom mestu, sa 20 bodova, ispred Alanije (17), Galatasaraja (16), Gacijantepa (14), Karagumruka i Bašakšehira (13). Poslednja tri mesta zauzimaju Genčlerbirligi, Denizli (5)i Ankaraguču (2).