Prosinečki ispao od trećeligaša, Turci pominju rastanak

Turska 24. nov. 202019:47 > 19:48
Valerio Pennicino, Getty Images Sport

Ekipa Denizlispor, koju s klupe predvodi Robert Prosinečki, doživela je bolnu eliminaciju iz Kupa Turske od trećeligaša. Dalje su prošli Nemanja Mihajlović (Boluspor) i Marko Milinković (Giresunspor).

Malo poznata ekipa Turgutlu pobedila je kao gost sa 2:1, što je još jedan težak udarac za Denizlispor.

Povezano

Klub Roberta Prosinečkog trenutno zauzima pretposlednje mesto u elitnoj Superligi, a sad je eliminisan i iz Kupa Turske. I to od kluba dva ranga ispod.

Nismo dobro igrali, pravili smo greške, ovaj poraz je baš težak. Razgovaraću sa rukovodstvom kluba“, preneli su turski mediji reči Roberta Prosinečkog, a mnogi su to shvatili i kao ponuđenu ostavku.

Za Denizlispor je protiv trećeligaša igrao Muris Mešanović, dok Neven Subotić ovog puta nije bio u timu.

Ekipa hrvatskog trenera ima samo pet osvojenih bodova iz osam utakmica u Superligi Turske, a u narednom kolu gostuje šampionu Istanbul Bašakšehiru.

U ostalim kup mečevima igranim u utorak treba pomenuti da je najubedljiviji bio Fener koji je kao domaćin savladao Sivas sa 4:0. Nemanja Mihajlović je zamenjen u drugom poluvremenu u ekipi Boluspor, dok je Marko Milinković do 108. minuta igrao za Giresunspor.

Rezultati 4. Kola Kupa Turske (dalje su prošli boldirani timovi): Denizlispor – Turgutluspor 1:2, Bursaspor – 1922 Konjaspor 1:0, Fatih K. – Esenier E. 0:3, Giresunspor – N. Anadolu 1:1 – penali 8:7, Boluspor – Kahramanmarašspor 2:1 posle produžetaka, Anakaraspor – Muglaspor 1:1 – penali 0:3, Genčlerbirligi – Kirsehir B. 1:0, Adanaspor – Sakarjaspor 2:2 – penali 4:3, Fenerbahče – Sivas B. 4:0.