Adana slavila u Istanbulu protiv Fenerbahčea

Turska 10. jan 202220:04 1 komentar
Umut Meler
Tolga Adanali

Veliko iznenađenje u 20. kolu turske Superlige. Adana je gostovala Fenerbahčeu u Istanbulu i odatle odnela sva tri boda slavivši 2:1.

Mada, ovaj rezultat je više iznenađenje kada se gleda renome dve ekipe, nego trenutna forma i stanje na tabeli. Ali svakako nisu mnogi očekivali da Fener neće doći ni do boda.

Posebno pošto su prvi došli do gola. U 29. minutu Valensija je bio precizan sa bele tačke. Ipak, samo pet minuta kasnije iskusni Inler donosi izjednačenje. Na poluvreme se otišlo rezultatom 1:1, a praktično na samom startu drugog dela Belanda je zatresao mrežu i doneo preokret i vođstvo Adani. Na kraju i sva tri boda.

Ovom pobedom Adana je preskočila Fener na četvrtom mestu na tabeli i sada ima 33 boda, jedan manje od Bašakšehira, a jedan više od Fenerbahčea.