Alanja u nadoknadi srušila Fener, novi gol Pešića

Fudbal 24. okt 202120:00 > 20:15 0 komentara
Aleksandar Pešić
Guliver image

Alanja je sa 2:1 savladala Fenerbahče na gostovanju u derbiju 10. kola Superlige Turske. Duel između Karagumruka i Hataja završen je bez pobednika - 1:1.

Alanja je imala tri šuta ka golu rivala, a dva puta se tresla mreža domaćih. Strelci su bili Emre Akbaba u 75. i Efkan Bekiroglu u trećem minutu sudijske nadoknade.

Fenerbahče je imao 20 udaraca ka golu rivala, a precizan je bio samo Serdar Dursun u 80. minutu.

Alanja je sada treća na tabeli sa 20 bodova, dok je posle drugog uzastopnog poraza Fener na četvrtom mestu sa 19.

U derbiju između Karagumruka i Hataja nije bilo pobednika. Meč je okončan rezultatom 1:1.

Ajub el Kabi je dobeo Hataj u viđstvo u 30. minutu. U 38. je izjednačnje domaćem timu doneo srpski internacionalac Aleksandar Pešić.

Karagumruk je imao više vremena loptu u posedu, stvarao je i više šansi, ali nije mogao do novog gola. U poslednjim minutima ostao je i sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Vagar Hendenstad.

Na ovaj način prekinut je niz od po dve pobede oba tima. Hataj je drugi na tabeli sa 20 bodova, Karagumruk je na petom mestu sa 18.

Golom Marija Balotelija iz penala u osmom minutu sudijske nadoknade Adana je došla do boda protiv Sivasa. Prethodno je domaći timpoveo u sedmom minutu utakmice preko Maksa Gradela. Obe ekipe meč su završile sa desetoricom igrača.

Bašakšehir je pobedio Antaliju sa 2:1, zahvaljujući dva gola Brekaja Ozdžana. Počasni pogodak za domaće u nadoknadi vremena postigao je Husam Gača.