Aleksić strelac za Bašakšehir, Radakoviću bodovi u Antaliji

Turska 23. dec 202223:30 0 komentara
(Uroš Radaković) Uros Radakovic of MKE Ankaragucu during the Turkish Super Lig match between Kasimpasa AS and MKE Ankaragucu at Recep Tayyip Erdogan Stadium on November 4, 2022 in Istanbul, Turkey. ANP Dutch Height Turkish Super Lig 2022/2023 xVIxANPxSportx/xGerritxvanxKeulenxIVx *** ISTANBUL Uros Radakovic of MKE Ankaragucu during the Turkish Super Lig match between Kasimpasa AS and MKE Ankaragucu at Recep Tayyip Erdogan Stadium on November 4, 2022 in Istanbul, Turkey ANP Dutch Height Turkish Super Lig 2022 2023 xVIx ISTANBUL - Uros Radakovic of MKE Ankaragucu during the Turkish Super Lig match between Kasimpasa AS and MKE Ankaragucu a
ANP Sport Gerrit van Keulen via Guliver image (Uroš Radaković)

U Super ligi Turske odigrane su prve dve utakmice 15. kola, a obe su završene pobedama gostujućih timova.

Turska

U malom istanbulskom derbiju Bašakšehir je opravdao očekivanja i kao gost pobedio novajliju u ligi i poslednjim tim na tabeli Imranijespor sa 3:1. Vodeći gol za Bašakšehir već u drugom minutu postigao je Danijel Aleksić. Bio je to treći pogodak u sezoni za jednog od najboljih igrača gostujućeg tima.

Print screen/Sport Klub (Danijel Aleksić)

Najir je uspeo da izjednači u 17. minutu, ali su u drugom poluvremenu Girler i Ndajismije iz Burundija doneli trijumf gostima.

Bašakšehir se ovom pobedom izjednačio sa drugoplasiranim Galatasarajem, oba tima imaju po 27 bodova, dva manje od vodećeg Fenerbahčea.

Fudbaleri Ankaragučua gostovali su u Antaliji i pobedili sa 2:0. Golove su postigli Španac Hese Rodriges u 64. i Ali Souv u 11. minutu sudijske nadoknade vremena.

Ceo meč za gostujući tim odigrao je nekadašnji omladinski reprezentativac Srbije 28-godišnji Uroš Radaković (na slici).