Ankaragudžu drugoligaš, Aleksić dva u metu

Turska 15. maj. 202119:15
Danijel Aleksić
AP Photo

Porazom od Alanje (0:1), u poslednjem kolu, fudbaleri Ankaragudžua ispali su iz turske Superlige. Gol odluke postigao je Dejvidson u 24. minutu.

Ekipa iz Ankare ostala je na 19. mestu, u konkurenciji 21 kluba i sa još tri ekipe preseliće se u niži rang. Izvesno je da su ispali Denizli i Erzurum, Genčlerbirligi ima šansu da pobedom na gostovanju Trabzonu pretekne Kajzeri.

Alanja je ostala sedma, sa 60 bodova.

Bašakšehir je bio siguran na gostovanju Rizeu – 2:0. Oba gola za goste postigao je povremeni srpski reprezentativac Danijel Aleksić – u šestom i 45. minutu.

Bašakšehir i Rize, sa po 48 bodova, završili su sezonu na 12. i 13. mestu.

U duelu Antalije i Konje nije bilo golova. Antalija je prvenstvo završila na 16. mestu, sa 44 poena, 11. Konja sakupila je šest više.

Gacijantep je upisao „minimalac“ na gostovanju Hataju. Presudio je pogodak Džefersona iz 73. minuta.

Hataj je šesti, sa 61 bodom. Deveti Gacijantep sakupio je dva manje.

Karagumruk je bio ubedljiv na gostovanju Denizliju – 5:1. Trijumf domaćina potpisali su dvostruki strelac Sobieh, Borini, Lens i Hedenštad. Na suprotnoj strani, precizan je bio Mešanović za 0:1.

Osmi Karagumruk sakupio je 60, poslednji Denizli 28 bodova.

Sivas je sa 2:1 pobedio Kasimpašu. Kajod (42) i Gredel (69) doneli su trijumf domaćinu, Erdogan (74) je postavio konačan rezultat.

Peti Sivas stao je na 65 poena, 14. Kasimpaša ima 19 manje.