Antalija zaustavila Trabzon, gol Pešića

Turska 11. dec 202119:32
Aleksandar Pešić
Guliver Image/xItalyxPhotoxPressx

Stao je i Trabzon – lider turskog šampionata izgubio je na gostovanju Antaliji (1:2).

Poveo je pretendent na titulu, Kornelijus je bio precizan u 24. minutu. Izjednačio je Fredi, sa bele tačke, deset minuta kasnije. Konačnih 2:1 postavio je autokogolom Tokoz, u 74. minutu.

Fenjeraš Rize slavio je protiv Gectepea (3:1). Briljirao je dvostruki strelac Pohdžanpalo, uz pogodak Saba, doneo je pobedu domaćem timu. Na suprotnoj strani, prezican je bio Nukan.

Najubedljiviji trijumf upisali su fudbaleri Konje na gostovanju Karagumruku (4:1). Domaćem timu nije vredeo ni vodeći gol Aleksandra Pešića iz 12. minuta. Usledili su golovi Rahmanovića (30), Gurlera (53. i 88) i Gilermea (86) za konačnih 1:4.

Bivši šampion Bašakšehir pobedio je Kasimpašu sa 2:1. Presudio je pogodak Tekdemira, u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Bivši srpski reprezentativac, Danijel Aleksić, presedeo je meč na klupi.

Trabzon vodi na tabeli sa 39 bodova. Bašakšehir je četvrti sa 28, Karagumruk osmi sa 22, Antalija deseta sa 21. Poslednja četiri mesta zauzimaju Gectepe, Malatija (14), Rize (13) i Kasimpaša (11).