Turska 7. feb 202119:11 0 komentara
Besiktas
REUTERS/Murad Sezer

Fudbaleri Bešiktaša pobedili su Konju (1:0), u 24. kolu turskog šampionata.

Iako sa desetoricom od 21. minuta, istanbulski crno-beli imali su snage da u finišu stignudo tri boda. Gol za pobedu postigao je Rozijer, na asistenciju Hačinsona, u 81. minutu.

Adem Ljajić je počeo meč na Vodafon areni, zamenjen je u finišu, uoči gola odluke. Dres Konje, do 68.  minuta, nosio je još jedan partizanovac Marko Jevtović, dobio je žuti karton.

Davljenik Denizli remizirao je sa Antalijom (1:1). Domaći tim došao je do prednosti u režiji Rodalege (14), uzvratio je Bajrakdar (73) za remi.

Istovetnim rezultatom završen je duel Erzuruma i Kajzerija. Domaća ekipa povela je na isteku prvih pola sata igre, precizan je bio Marokanac Atif Čahečuhe, sa 11 metara, potom ostao sa desetoricom i napokon kapitulirao u finišu. Pogodio je Parlak za 1:1.

Sivas je očitao lekciju Ankaragudžuu u Ankari – 4:1. Gradel (11, jedanaesterac), Kajode (48), Jesiliurt (69) i Jatabare (88) potpisali su ubedljiv trijumf gostiju. I peti pogodak na susretu delo je fudbalera Sivasa, Oguz je sredinom drugog poluvremena pogodio sopstevnu mrežu.

Na vrhu, Galatasaraj, Bešiktaš i Fenerbahče imaju po 48 bodova. Deveta Antalija sakupila je 31, tri više od jedanaestog Sivasa. Konja, Kajzeri, Bašakšehir (24), Erzurum (22), Genčlerbirligi (20), Ankaragudžu i Denizli (18) rasporedili su se od 15. do poslednjeg mesta.