Bešiktaš kiksnuo u Sivasu, Fener na -3

Fudbal 20. apr 202120:02 > 20:35 0 komentara
Adem Ljajić
REUTERS/Murad Sezer

U utorak je na programu bilo pet mečeva 36. kola turske Superlige, a pobede su zabeležile ekipe Rizea i Hataja, dok je lider na tablei Bešiktaš remizirao bez golova na gostovanju u Sivasu. Bodove su podelili i Karagumruk i Geztepe, baš kao i Kajzeri i Genčlerbirli.

Bešiktaš je u Sivasu remizirao bez golova, a srpski internacionalac Adem Ljajić igrao je od 70. minuta za istanbulske crno-bele. Hrvatski štoper Domagoj Vida odigrao je čitav meč za goste i dobio žuti karton.

Turska:

Bešiktaš sada ima 72 boda i nalazi se na čelu tabele, ali ovo im je bio drugi remi zaredom, pa im se Fenerbahče sa dve pobede približio na samo tri boda zaostatka. U narednom kolu Bešiktaš će dočekati Kajzeri, dok će Fener igrati kod kuće protiv Kasimpaše.

Fantastičan meč viđen je u Rizeu, gde je domaćin sa čak 5:3 slavio protiv Konje.

Vodili su gosti sa 2:0 posle već 12 minuta pogocima Giljermea i Albanca Sokola Čikalešija. Međutim, Rize dolazi do izjendačenja do 27. minuta, a strelci za domaćina su Đoković i Mihalak.

U nastavku pogađaju Remi i Samudio u 68. i 74. minutu, pa Rize dolazi do prednosti od 4:2. Demirbag autogolom donosi domaćima 5:2, a konačni rezultat 5:3 postavlja Kravec u 86. minutu.