Bešiktaš od 0:2 do 3:2 za skok na vrh tabele

Turska 18. sep. 202120:08
Gezal Besiktas
AP Photo

Posle velikog preokreta, fudbaleri Bešiktaša pobedili su, u petom kolu, Antaliju u gostima (3:2) i zaposeli vrh tabele Superlige Turske.

Domaći tim, do odlaska na odmor, imao je prednost od dva gola. Rajt i Sari, u finišu prvog poluvremena, obezbedili su Antaliji velikih 2:0.

U nastavku – sasvim drugačija slika na terenu. Šampion, silno pojačan u letnjem prelaznom roku, već do 76. minuta imao je prednost od 3:2. Najpre je pogodio Jilmaz u 49, potom Batšuaji u 65, da bi konačan rezultat postavio Gezal u 76.

U istom terminu, Adana je pobedila Rize sa 3:1. Baloteli, sa bele tačke, u 31, Vargas u 40. i Bjarnason u 66. minutu pogađali su mrežu gostujućeg tima, na suprotnoj strani precizan je bio Boldrin u 53.

Fudbaleri Trabzona nastavili su seriju dobrih rezultata u šampionatu. Sa 1:0 pobedili su na gostovanju Kasimpašu, zahvaljujući golu Grka, Anastasiosa Bakasetasa, u 53. minutu.

Susret Sivasa i Gacijantepa završen je bez pobednika (1:1). Domaća ekipa povela je u režiji Jatabarea, sredinom prvog poluvremena, izjednačio je Figueiredo, u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Bešiktaš, na vrhu, ima 13 bodova, koliko i drugoplasirani Trabzon. Gacijantep na 13, Kasimpaša na 14. i Adana na 15. imaju po pet, Antalija na 14. četiri, Sivas na 17. tri. Poslednja tri mesta, u konkurenciji 20 ekipa, zauzimaju Rize (1) i Bašakšehir i Giresun (bez bodova).