Bešiktaš sa igračem manje slomio Fenerbahče

Turska 29. nov. 202019:46
Bešiktaš
Print screen/SK

Fudbaleri Bešiktaša pobedili su kao gosti Fenerbahče 4:3 u derbiju desetog kola turske Superlige.

U izuzetno uzbudljivoj utakmici Bešiktaš je do trijumfa došao iako je od 50. minuta imao igrača manje.

Na Ulker areni Bešiktaš je poveo već u četvrtom minutu kada je gol postigao Abubakar. Isti igrač bio je strelac i drugog gola 15 minuta kasnije. Domaćin je uspeo da se vrati u meč kada je rezultat u 34. minutu smanjio Sise.

Drugo poluvreme počelo je isključenjem igrača gostiju Larina, koji je dobio drugi žuti karton. Ipak, nedugo posle toga, Bešiktaš je uspeo da postoigne i treći gol, a strelac je bio defanzivac Ujsal.

Fenerbahče je konstantno pritiskao, ali teško stvarao šanse, međutim uspeo je da smanji preko Tufana. Kada se očekivalo da će domaćin uspeti da izbegne poraz usledio je munjevit kontranapad koji su kreirali rezervisti Bešiktaša asistent Nkudu i strelac Nsakala.

Fener je do kraja uspeo samo da ublaži poraz golom Tufana sa bele tačke.

Prvi put od 1993. godine Fener je izgubio dve uzastopne domaće utakmice, takođe prvi put od 2005. Bešiktaš je ostvario dve pobede zaredom protiv gradaskog rivala.