Bešiktaš slavio u finišu

Turska 3. jan. 202119:11 > 19:13
Bešiktaš
Print screen/SK

Zahvaljujući golovima u finišu susreta, lider Bešiktaš je kao gost sa 2:0 pobedio poslednjeplasirani Kajzeri, u 16. kolu šampionata Turske.

Istanbulskim crno-belima je bilo suđeno da do trijumfa dođu sa bele tačke. Nkodu je u poslednjem minutu, uoči početka sudijske nadoknade vremena, srušio snove fudbalera Kajzerija da mogu do trijumfa. Konačnih 0:2 delo je Ajdina Hasića, u poslednjim sekundama susreta. Utakmica na stadionu „Kadir Has“ trajala je sto minuta.

Golman Kajzerija, Dogan Alemdar, odbranio je Mensahu penal na početku meča i sa 18 godina i 66 dana postao najmlađi čuvar mreže kojem je to pošlo za rukom od sezone 2014/2015.

Iako je bio mnogo bolji, Trabzon se namučio da upiše tri boda na stadionu Karagumruka. Gol odluke za trijumf gostiju od 2:1 potpisao je Ekuban u 81. minutu. Prethodno je Nvakaeme u 46. doveo Trabzon do prednosti, da bi Balkovec u 70. vratio meč u egla fazu. Gostima je na početku susreta poništen gol, na asistenciju iz VAR sobe.

Duel Rizea i Genčlerbirligija završen je bez pobednika (1:1). Skoda je pogodio za domaćina u osmom, a Dikmen postavio konačan rezultat u 65. minutu.

Na vrhu tabele, Bešiktaš ima 31 bod, jedan više od Adane i Galatasaraja. Kajzeri je ostao na poslednjem mestu sa deset poena. Trabzon je sedmi sa 23, osmi Karagumruk ima 21, deseti Rize 20. Genčlerbirligi zauzima 17. poziciju.