Bešiktaš ubedljiv, Aleksiću 90 minuta u trijumfu Bašakšehira

Turska 21. avg 202223:40
Bešiktaš, Kevin Enkudu

Fudbaleri Bešiktaša u trećem kolu Superlige Turske pobedili su ekipu Karagumruka 4:1 i na vrhu tabele izjednačili se sa Bašakšehirom i Gazijantepom sa po sedam bodova.

Povezane vesti

Crno-beli su posle nešto više od pola časa igre imali dva gola prednosti – Veghorts je doneo prednost domaćem timu, a Enkudu je u 34. duplirao viđstvo ekipe koja ima najviše ambicije posle razočaravajuće prošle sezone.

Muleka je u 50. minutu i treći put matirao tim koji sa klupe predvodi Andrea Pirlo, tri minuta kasnije Dianj je smanjio na 3:1, akonačan rezultat postavio je Rosije u poslednjim trenucima utakmice.

Bešiktaš u sledećem kolu dočekuje Sivasport, a Karagumruk, koji u dva meča nije osvojio ni bod, kod kuće igra sa Ankaragudžuom.

U prvom duelu nedeljnog programa Bašakšehir je savladao Kajzeri 2:0 pogocima Čadlija u 22. i Ozdžana u 50. minutu.

Srpski internacionalac Danijel Aleksić je odigrao ceo meč za Bašakšehir koji naredne nedelje dočekuje Alanju. Kajzeri igra sa Giresunom pred svojim navijačima.

U ponedeljak se sastaju Istanbul – Konja, Sivas – Alanja i Fenerbahče – Adana, a prenose mečeva prvenstva Turske gledajte na Sport Klubu.