Bešiktašu veliki derbi

Turska 17. jan. 202119:15 > 19:21
REUTERS/Murad Sezer

Bešiktaš je u velikom turskom derbiju pobedio Galatasaraj sa 2:0 i posle 19. kola opet zaposeo vrh tabele.

Odličan duel na „Vodafon parku“ rešen je u finišu. Najpre je Džozef u 79. minutu, na asistenciju Jilmaza, izmakao odbrani gostiju i poentirao za 1:0. Trijumf crno-belog tima overio je N’Kodu u prvom minutu sudijske nadoknade vremena. Galatasaraj je poslednjih pola sata igrao sa desetoricom.

Srpski reprezentativac, Adem Ljajić, presedeo je utakmicu na klupi.

Posle preokreta, Malatija je „torpedovala“ Rize (4:1). Gostujuća ekipa povela je posle prvih pola sata igre, zahvaljujući Skodi, odmah posle odmora, za 15 minuta, Malatija je stigla do 3:1. Dvaput se u listu strelaca upisao Kanacizukis, Bulut, potom i Eksihelak, u 74. minutu, overili su ubedljiv trijumf domaćeg tima.

Hataj je slavio u Denizliju (2:0). Autogol Ozkala, odmah posle odmora, najavio je trijumf gostiju, Diuf je u 78. minutu postavio konačan rezultat.

Bešiktaš na čelu tabele ima 38 bodova, pet više od četvrtoplasiranog Galatasaraja. Hataj je peti sa 31, Malatija deseta sa 24, Rize 16. sa 21, a Denizli pretposlednji sa 14 bodova u konkurenciji 21 kluba.