Bingo Trabzona u Istanbulu

Turska 31. jan. 202119:18
Vodafone park
REUTERS/Murad Sezer

Trabzon je pobedio Bešiktaš, u Istanbulu, u derbi susretu 22. kola turskog šampionata – 2:1.

Nije se nazirao trijumf gostujućeg tima na Vodafon parku, pogotovo posle vođstva Bešiktaša, u režiji Abubakara, na isteku prvih pola sata igre. Izjednačio je autogolom Montero, pred odlazak na odmor, da bi Hugo u 63. minutu overio zlata vredan trijumf Trabzona.

Srpski reprezentativac, Adem Ljajić, ušao je na teren u finišu.

Povezane vesti

Erzurum je pobedio Ankaragudžu sa 1:0, odlučio je Alkilik u 68. minutu. Domaći tim završio je utakmicu sa desetoricom, u finišu je isključen Bumal.

Novi meč odigrali su Alanja i Sivas (3:1). Subotnji je prekinut zbog poplavljenog terena, a i nedeljni je protekao u dominaciji ekipe sa Sredozemnog mora. Aksoj (14), Dejvidson (45+2) i Babakar (60) potpisali su još jedan trijumf Alanje, počasni pogodak za Sivas postigao je Gredel, u finišu, sa bele tačke.

„Davljenik“ Denizli upisao je dragocene bodove protiv Goctepea (2:1). Golovi Nijaza (42) i Mešanovića prevagnuli su na stranu domaćina, na suprotnoj strani, samo za 1:1, precizan je bio Mihojević (69).

Genčlerbirligi je kapitulirao u Ankari, protiv Antalije (0:1). Gol odluke postigao je Sidnej Sem, na asistenciju Freda, u poslednjim minutima. Za domaći tim debitovao je Srđan Spiridonović, dojučerašnji prvotimac Crvene zvezde.

Na vrhu tabele, Fenerbahče ima 45 bodova, slede Bešiktaš (44), Galatasaraj (42), Alanja (37), Trabzon (36). Poslednja četiri mesta, u zoni ispadanja, zauzimaju Erzurum (20), Genčlerbirligi (19), Ankaragudžu (18) i Denizli (17).