Turska 5. dec 202120:00 0 komentara
Danijel Aleksić
AP Photo/via Guliver

Fudbaleri Fenerbahčea pobedili su Rize (4:0), u 15. kolu šampionata Turske.

Briljirao je trostruki strelac Serdar Dursun, golovima u 70, 79. i 90. minutu potpisao je rutinski trijumf Fenera. Prvi gol na meču postigao je Beriša.

Giresun je u odlličnoj seriji zbrisao Karagumruk (3:1). Poveli su gosti u režiji Aleksandra Pešića, na asistenciju Erkina. Izjednačio je Balde, u 69. minutu, trijumf domaćina overio je Doukara, sa dva gola, u 83. i 90. minutu.

Kajzeri je sa 2:0 pobedio Antaliju. Senegalac Mame Tiam, sa dva brza gola, u prvom delu, obezbedio je domaćem timu tri velika boda.

Fudbaleri Bašakšehira slavili su pobedu na gostovanju Hataju (3:0). Susret je odlučen do odlaska na odmor – Danijel Aleksić pogodio je dva puta mrežu u osmom i 27. minutu, sa bele tačke. Konačnih 0:3 postavio je Okaka u sudijskoj nadoknadi vremena, izgubljenog u prvom poluvremenu.

Fenerbahče je drugi sa 27 bodova, Konja i Hataj, na trećem i četvrtom mestu, ima 26. Osmi Karagumruk ima 22 poena, 12. Giresun i 13. Kajzeri 19, a 15. Antalija 18. Poslednji je Rize sa deset bodova.