Crveni kartoni, gol u nadoknadi – to je Bešiktaš

Turska 6. avg 202223:36 > 23:43
Besiktas
REUTERS/Murad Sezer

Ludilo u Istanbulu. Bešiktaš je na premijeri bio na ivici gubitka dva boda na svom terenu, ali na kraju došao do pobede protiv Kajzerija 1:0.

Junak je bio Alžirac Rašid Gezal. On je postigao pobedonosoni pogodak u šestom minutu nadoknade.

A šta se do tada dešavalo? Ludilo. Nekoliko velikih prilika istanbulskih crno-belih u prvom poluvremenu. A onda vetar u leđa, pošto je u 67. minutu Kajzeri ostao sa igračem manje zbog dva žuta kartona Karimija, koja je dobio u razmaku od osam minuta.

Međutim, ni sa igračem više Bešiktaš nije nalazio put do gola. A onda u 84. minutu Dženk Tosun trese mrežu. Ali je gol poništen na asistenciju VAR zbog ofsajda. A onda je vidno nervozni Tosun svom timu napravio medveđu uslugu, kada je u nadoknadi, u razmaku od dva minuta, dobio dva žuta kartona.

Ali sve to je uspeo da preokrene Gezal i donese veliku radost u crno-beli deo Istanbula.

U drugom meču dana Sivas i Gacijantep odigrali su 1:1, a za goste Lazar Marković odigrao je 64 minuta.