Demonstracija sile: Bešiktaš posle 7:0 nadomak titule

Fudbal 1. maj. 202121:34
Besiktas
Guliver Images / REUTERS/Murad Sezer

Jedan meč turske Superlige igrao se u subotu, a Bešiktaš je na svom „Vodafon parku“ ubedljivim rezultatom 7:0 (5:0) bio bolji od Hatajspora. Srpski internacionalac Adem Ljajić igrao je kao starter do 69. minuta kada je zamenjen, a zabeležio je jednu asistenciju.

Bešiktaš je posle ove više nego nadmoćne pobede na 81 bodu, čak osam više od drugoplasiranog gradskog rivala Fenerbahčea, koji ima i utakmicu manje.

Turska:

Dileme oko pobednika nije bilo ni u jednom trenutku, a domaći su pobeli u drugom minutu autogolom Akintole.

Do 14. minuta već je bilo 3:0, a dva gola postigao je kanadski napadač Kajl Larin – kod drugog mu je asistirao Ljajić.

Enkudu je u 38. minutu povisio na 4:0, a „petarda“ je pukla kada je u 44. minutu pogodio i Jilmaz, koji je samo minut ranije ušao u igru umesto Enkudua.

Larin je potom dao golove i u 55. i 65. minutu i sada je drugi na listi strelaca u šampionatu sa 19 prvenstvenih golova. Na čelu liste je Aron Bupendža iz Hataja.

Do kraja prvenstva istanbulski crno-beli imaju još tri utakmice i trebalo bi da se dogodi pravo čudo da ne osvoje 21. titulu u bogatoj istoriji. Na večnoj listi vodi Fenerbahče sa 28 trofeja u nacionalnom šampionatu, dok je Galatasaraj osvojio 23.

Bila je ovo sedma utakmica u nizu bez poraza za Bešiktaš, a u sledećem kolu igraće kao gosti protiv Galatasaraja u velikom derbiju.

Hataj je šesti sa 57 bodova, ali je četvrto mesto, koje vodi u Ligu Evrope i na kojem je Trabzon, udaljeno čak sedam bodova.

Mečeve turske Superlige pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.