Fener brojao do šest, crveni karton Bajanu u 35. sekundi!

Turska 22. apr 202221:35 0 komentara
Guliver via Reuters/Umit Bektas

Fenerbahče stigao do ubedljivog trijumfa na gostovabju Rizeu, drugi het-trik u sezoni protiv ovog tima postigao je Dursun.

Neverovatne scene viđene su u prvom meču 34. kola turskog šampionata, u duelu Rizespora i Fenerbahčea. Dileme oko pobednika nije bilo, tim iz Istanbula je bio ubedljiv protiv izvesnog putnika u niži rang, na kraju su gosti slavili sa čak 6:0.

Povezano

Ključni detalj meča dogodio se u 35. sekundi. Brazilac Fabricio Bajano je nesportski reagovao, najpre je načinio prekršaj na sredini, potom je i rukom po licu zakačio jednog igrača Fenerbahčea, a sudija Meler mu je pokazao put u svlačionicu. Bio je ovo četvrti crveni karton za Bajana ove sezone!

Brojčanu prednost Fenerbahče je znalački koristio, drugi put u sezoni protiv Rizespora Dursun je postigao het-trik, pogađao je u 45+3, 45+9. i 51. minutu, prva dva puta iz jedanaesteraca.

Precizni su bili još Rosi u devetom, Valensija u 65. i Sangare u 76. minutu. Fenerbahče je na taj način odložio šampionsku promociju Trabzona, ujedno se učvrstio na drugoj poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, sada sa četiri boda i utakmicom više u odnosu na Konju.