Turska 26. sep 202120:15 0 komentara
Fener
Guliver image

Fudbaleri Fenerbahčea i Galatasaraja upisali su pobede u sedmom kolu šampionata Turske.

Fener je bio uspešan na gostovanju Hataju (2:1). Rosi i Novak, u prvih pola sata, pogađali su mrežu domaćina. Na suprotnoj strani, gol Sent Luisa, u 70. minutu, bio je samo iz kategorije počasnih za domaći Hataj.

Probudili su se napokon i izabranici Fatiha Terima – Galatasaraj je sa 2:1, u Istanbulu, pobedio Goctepe (2:1). Poveli su gosti, pre kraj prvog dela, preko Ndiajea. Početkom nastavka, uzvratili su Dervišoglu (49) i Morutan (56) za konačnih 2:1.

Het-trik Italijana, Stefana Okake, obeležio je trijumf Bašakšehira u duelu sa Rizeom (3:0).

Povremeni srpski reprezentativac, Danijel Aleksić, sedeo je na klupi pobedničkog tima.

Duel fenjeraša Giresuna i Kajzerija okončan je bez pobednika (1:1). Gol Atamaha, u 17.minutu, obezbedio je prednost gostima, izjednačio je Diabate, u 21. Domaćem timu poništen je pogodak, na asistenciju VAR sobe, početkom drugog poluvremena.

Fenerbahče je prvi sa 16 bodova, Hataj peti sa 13, Kajzeri osmi sa 11, koliko ima i deseti Galatasaraj. Bašakšehir na 15. mestu sakupio je šest, jedan više od 18. Goctepea i 19. Giresuna.