Veliko iznenađenje – Fener pao u Istanbulu

Turska 21. feb. 202119:19 > 19:29
Mesut Ozil, Fenerbahče
Pool via REUTERS/Kenan Asyali

Najveće iznenađenje u 26. kolu turskog šampionata režirali su fudbaleri Gectepea pobedom na gostovanju Fenerbahčeu (1:0). Za „minimalac“ se postarao Akbunar, golom u devetom minutu.

Oslabljeni Fener, sa Ozilom na terenu, nije ličio na ekipu dostojnu titule. Uprkos početnom zaostatku, tim Erola Buluta, u narednih 85 minuta, nikako nije uspevao da probije čvrst bedem Gectepea.

Fudbaleri Hataja poleteli su iznad 2.000 metara visokog Erzuruma – 3:1. Gosti su poveli u 23. minutu, preko Grka Katranisa. Dramu je inicirao poništen gol domaćem timu, na asistenciju VAR sobe, pa je u poslednjim minutima prvog poluvremena Diuf, golom sa bele tačke, doveo Hataj do prednosti od dva gola. Isključenje Šumskog, u prvim minutima nastavka, najavilo je treći pogodak gostiju, u režiji Bupendze. Počasni pogodak, Erzurum je postigao u finišu, Karakulukču je postavio konačnih 1:3.

Sivas je pobedio Kajzeri sa 2:0. U oba poluvremena viđen je po gol – Jatabare u 18. i Gredel u 90. minutu obezbedili su domaćem timu tri boda.

Bez golova je završen duel Gacijantepa i Antalije.

Na tabeli, iza Galatasaraja (54), slede Bešiktaš i Fenerbahče (51). Hataj je šesti sa 42, Antalija deveta sa 33, Gecpete deseti sa 32 boda, jednim više od desetog Sivasa. Tik iznad zone ispadanja su Kajzeri i Erzurum, sa po 25 poena.